LKS Przyszłość Ciochowice - strona nieoficjalna

Strona klubowa
  • PRZEKAŻ 1% PODATKU NA: LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE ; KRS 0000270261. Fundacja Studencka "Młodzi-Młodym", w cel 1% wpisz: LKS CIOCHOWICE. ;

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Grunwald Ruda Śląska - Slavia Ruda Śląska
Górnik Piaski - Przyszłość Ciochowice
Wyzwolenie Chorzów - Lot Konopiska
Raków II Częstochowa - Gwarek Tarnowskie Góry
Sarmacja Będzin - RKS Grodziec
Pilica Koniecpol - Concordia Knurów
LKS Kamienica Polska - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza
MLKS Woźniki - Zieloni Żarki

O Klubie

Ludowy Klub Sportowy "Przyszłość" Ciochowice  ul. Szkolna 19  tel. (32) 333-43-34

prezes - Rainhard Morawiec

(kontakt: 607246425)

sekretarz - Horst Materla

trener - Andrzej Orzeszek

Klub sportowy LKS Przyszłość Ciochowice powstał w 1948 roku z inicjatywy p. Skibińskiej i p. Kozła. Przez pierwsze lata potyczki sportowe miały charakter towarzyskie a rozgrywane były z sąsiadami zza miedzy.

W 1952 r odbyły się pierwsze zawody mistrzowskie, wtedy  posiadaliśmy drużynę seniorów i juniorów w klasie D.
Działalność w trudnych latach powojennych p. Skibińskiej i p. Kozła trwały 6 lat wtedy to prezesem zostaje pan Jan Laksa. W 1955r drużyna piłkarzy awansuje do klasy  'C' co jest pierwszym tak znaczącym sukcesem sportowym naszego klubu. LZS posiada wówczas dwie drużyny seniorów w klasie C i klasie D oraz drużynę juniorów. W 1956r zawiązuje się sekcja łucznicza która z powodzeniem występowała w szeregu zawodach łuczniczych. Rok później kolejnym prezesem zostaje Kuchta Antoni, między latami 1960-64 nasza drużyna występuje w licznych turniejach i festynach  zajmując czołowe lokaty. Efektem  dobrej gry w tych latach był awans w 1964r do klasy B. Musimy tutaj wspomnieć że dużą popularnością w Ciochowicach  cieszy się żeńska drużyna piłki siatkowej, która ze względu na brak własnej sali swoje mecze rozgrywa na różnego rodzaju festynach.

W 1974r powstaje sekcja tenisa stołowego która występuje w klasie A, niestety po dwóch  latach istnienia zostaje rozwiązana. Kolejnymi prezesami Przyszłości zostają p. Dziuba Teodor, p. Kuchta Paweł a od 1978r. p. Materla Horst.

W 1979 roku drużyna seniorów dociera do finału Wojewódzkiego Turnieju  Piłki Nożnej o Puchar Rady Wojewódzkiej zrzeszenia LZS i Prezesa OZPN Katowice zajmując w nim II miejsce. W sezonie 79/80 drużyna awansuje do klasy A. Z upływem czasu nasza drużyna staje się czołową ekipą w tej klasie rozgrywkowej, w 1984 nowym prezesem zostaje p. Laksa Ewald, który po roku sprawowania  tej funkcji rezygnuje i w 1985r prezesem Przyszłości Ciochowice zostaje p. Morawiec Rainhard który pełni tę funkcje do dziś. W 2010r. Prezes Rainhard obchodził jubileusz 25-lecia swojej funkcji.

Kalendarium:

1948 – założenie Klubu, jako LZS Przyszłość