Sport.pl

Aktualności

Atak pseudokibiców na graczy Ciochowic w Czeladzi!

• autor: sted89, 2013-05-11 21:42

Porażka Ciochowiczan zeszła na drugi plan po wydarzeniach na stadionie w Czeladzi. W około 85 minucie meczu przy stanie 1:0 dla Górnika doszło do skandalicznego incydentu na ławce „Przyszłości” Ciochowice. Pseudokibice przeskakując przez siatkę, oddzielającą trybuny od boiska, wtargnęli na miejsca przeznaczone dla rezerwowych graczy Ciochowiczan.

Przepychając kierownika drużyny, zabrali dres klubowy. Mimo protestów i braku jakiejkolwiek reakcji ze strony ochrony i organizatorów meczu (o ile jakakolwiek ochrona na meczu była) pseudokibice udali się w stronę wyjścia. Gracze rezerwowi, jak i trenerzy naszej drużyny, aby uniknąć możliwych starć, skierowali się na boisko. Dopiero wtedy sędzia spotkania przerwał mecz. Po około 5 minutowej przerwie, w bardzo nerwowej atmosferze mecz został wznowiony.

Mimo skandalicznego zachowania pseudokibiców, którzy z pewnością niewiele mają wspólnego z barwami Górnika Piaski, więcej uwag należy kierować w stronę władz klubu. Klub i organizatorzy mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo obu drużynom.

O decyzjach Śląskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie incydentu na stadionie w Czeladzi będziemy na bieżąco informować.